Питання, які часто зустрічаються – 2019

Загальні питання

1. Чи можна щороку поновлювати страховий договір або необхідно одразу на 5 років укласти страховий договір?

Заявник зобов'язаний застрахувати активи та обладнання, придбані в рамках тендеру, на 5 років, а у випадку інвестицій - на 7 років. Договір страхування можна поновлювати щорічно, документ про підтвердження цього заявник повинен подати Фонду. Якщо заявник не подасть договір страхування, фінансова допомога може підлягати поверненню.

2. Чи приймається цінова пропозиція видана продавцем в електронному вигляді (наприклад через e-mail)? Який термін дії цінової пропозиції?

Під час подачі заявки необхідно подати оригінали 3 різних цінових пропозицій. В електронному вигляді може бути прийнята цінова пропозиція, якщо заявник також додає електронне повідомлення, що підтверджує, що пропозиція надіслана дійсно продавцем. Термін дії цінової пропозиції визначається самим продавцем.

3. Чи підтверджується середній рівень володіння угорською мовою сертифікатом виданим Закарпатським Угорським Інститутом ім. ІІ. Ференца Ракоці про закінчення різного рівня курсів?

Приймається тільки сертифікат про закінчення мовного курсу хоча б середнього В1. рівня

4. Якщо у минулому році заявник подавав заявку в галузі сільського господарства, чи може зараз подавати заявку в галузі розвитку підприємництва?

Підприємець / підприємство, яке займається сільськогосподарською діяльністю, може подати заявку лише на сільськогосподарський тендер.

Розвиток підприємництва – 2019

5. Чи відноситься до категорії придбання обладнання – придбання техніки для системи опалення?

Якщо техніка для системи опалення вважається інвестицією, то не може фінансуватись як придбання обладнання.

6. Чи можна подавати заявку на фінансову допомогу на придбання котла та комплектуючих до системи опалення?

Ні, оскільки це вважається інвестицією.

7. Чи можна придбати автомобіль-буфет (причіп), чи кваліфікується він як транспортний засіб, призначений для транспортування товарів?

Придбання додаткових засобів є можливим, якщо їх використання пов'язане з основною діяльністю даного підприємства, отже, автомобіль-буфет можна використовувати лише для надання буфетних послуг, однак він непридатний для приватного використання.

8. Чи можна подавати заявку на придбання трактора, сільськогосподарських машин?

Оскільки проект не пов'язаний із сільським господарством, а обладнання, яке планується придбати тісно пов'язане з підприємницькою діяльністю та буде обґрунтовано необхідність такої закупівлі, тоді так. Підприємець / підприємство, що займається сільськогосподарською діяльністю може подати заявку на сільгосптехніку тільки у сільськогосподарському тендері.

9. Чи можна подавати заявку на придбання машини/причепа Street Food (мобільний міні буфет для виготовлення лангошів, млинців, гіросу)?

Додаткові засоби та обладнання можуть фінансуватись тільки у тому випадку, якщо їх використання безпосередньо пов’язане з основною діяльністю, може бути використане тільки як засіб для надання буфетних послуг та непридатне для особистого використання.

10. Чи можна придбати апарат по виготовленню паперових стаканів, що був вже у користуванні?

Ні! Фінансуванню підлягає виключно нове обладнання. Виняток становлять машини для обробки дерева, металу, пластику, каменю, мармуру, скла, шкіри та текстилю.

11. Чи можна подати заявку на придбання навантажувача та бобката, які вже були в користуванні?

Заявку можна подати тільки на придбання нового навантажувача та бобката. (Фінансуванню підлягає виключно нове обладнання. Виняток становлять машини для обробки дерева, металу, пластику, каменю, мармуру, скла, шкіри та текстилю).

12. Я хочу подати заявку на придбання спеціального медично-діагностичного приладу. Яким чином я можу подати три різні цінові пропозиції, якщо даний медичний прилад виготовляється виключно на замовлення лише однією компанією, більше жодна компаніє не продає такого приладу?

Заявник, повинен при подачі документів на тендер подати заяву в якій викласти, що фірма, яка реалізує даний прилад є монополістом у цій галузі.

13. Я являюсь власником підприємства, що працює вже декілька років в галузі виготовлення реклами, проведення відеозапису весілпя та інших інтерв’ю. Чи можу я подати заявку на придбання професіонального квадрокоптера (дрона), який оснащений відеокамерою?

Не може фінансуватись придбання такого приладу, для якого може передбачатись персональне використання у власних цілях.

14. Декілька відокремлених підприємців/підприємств для своєї діяльності орендують приміщення в одній будівлі (торговому центрі). У них буде співпадати місце проведення господарської діяльності. Яким чином вони можуть подати заявку на участь у тендері?

Якщо Ви зможете підтвердити документально, що кожне приміщення має свій реєстраційний номер, тоді декілька заявників зможуть претендувати на участь у тендері.

15. Чи можу подати заявку на придбання причепу?

Тільки якщо даний засіб пов'язаний із розширенням сфери діяльності.

16. Тільки ті лікарі-стоматологи можуть подати заявку на придбання стоматологічного обладнання, приладів, які мають відповідну ліцензію на свою діяльність?

Так, заявку на участь у тендері можуть подати тільки лікарі-стоматологи, які мають відповідну ліцензію на свою діяльність.

17. Чи можна подати заявку на придбання автоматів для самообслуговування, наприклад: кавоварка-автомат та електронний рекламний щит?

Придбання такого обладнання, активу не може бути профінансовано в рамках даного тендеру.

18. Чи може підприємець / підприємство, яке займається сільськогосподарською діяльністю, подати заявку в рамках тендеру на розвиток підприємства?

Підприємець/підприємство, яке займається сільськогосподарською діяльністю може подавати заявку на сільськогосподарські тендера, а на розвиток підприємства ні.

Туризм – 2019

19. Чи може бути виконаний інвестиційний проект приватним підприємцем, який має діяльність із відповідним кодом або тільки підрядна організація із відповідною ліцензією?

Інвестиційний проект може виконуватись тільки офіційною підрядною організацією з відповідним кодом діяльності. Якщо заявник під час реалізації інвестиційного проекту захоче змінити підрядника, то може замінити тільки на одного із двох підрядників, документи на яких подавались при заявці на участь у тендері і були попередньо узгоджені.

20. Чи потрібно до плану на будівництво додати завірений проект?

Оскільки фінансуються будівельні роботи, які проводяться у вже побудованому будинку або його частині, наприклад: у холі, у ванній кімнаті, у кухні та ін., на будівництво і реконструкцію заявку подавати не можна, отже, немає необхідності в завіреному проекті.

21. До 15 жовтня 2019 р. має бути готовий проект на який було отримано фінансування або все приміщення має бути придатне для прийому гостей? Якщо ці дві дати не співпадають, який кінцевий термін, щоб привести приміщення у належний стан, придатний для прийому гостей?

Кінцевий термін введення в експлуатацію засобів / інвестицій, придбаних за рахунок тендеру – це 15-й день після закінчення періоду реалізації проекту, тобто 31 жовтня 2019 року.

22. Що охоплює наступний пункт? „Виплата фінансової допомоги проводиться після укладення договору про фінансування та сплати самостійної частки (у випадку придбання засобів однією сумою, у випадку інвестиції на будівництво – після виконання робіт однією чи двома сумами в залежності від стану готовності та пред’явлених актів виконаних робіт)”

У випадку інвестиції сума фінансової допомоги виплачується у формі після-фінансування. Основною умово після-фінансування є пред’явлення кінцевим Бенефіціаром акту виконаних робіт та з підтвердженням внесення самостійної частки та подача кінцевого рахунку. Отже, після втілення проекту Надавач допомоги виплачує повну суму фінансової допомоги.

23. Стіл із стільчиками чи може бути одною групою товарів, чи може бути зазначено як одна позиція?

Обідній стіл максимум з 10 стільчиками може бути представлено як 1 одиниця товару.

24. Чи можна дати запит на отримання кваліфікації гостьового будинку у KMTT?

Щодо інформації стосовно отримання кваліфікації гостьового будинку просимо звернутись до Закарпатської Угорської Туристичної Ради (КМТТ).

25. Чи можна подавати заявки на готові дерев’яні будиночки?

Ні, оскільки заявку на участь у тендері можна подавати тільки вже на готові кваліфіковані гостьові будинки та на удосконалення їх засобів та обладнання.

26. Чи можна в рамках інвестиції будувати нові будинки/об’єкти?

На будівництво нових будівель тендер не поширюється. Є можливість отримати фінансування на удосконалення вже існуючої будівлі або її частини, наприклад: гостьової кімнати, ванної, кухні та ін.

27. Чи вважається однією одиницею комплект меблі для спальні?

Комплект меблі для спальні не може бути однією одиницею. (Однією одиницею можуть вважатись складові комплекту, які функціонально пов’язані один з одним. А ліжко, шафа для одягу, комод функціонально можуть використовуватись незалежно один від одного.)

Однією одиницею може вважатись, тільки група предметів, які складаються з різних частин однак функціонально пов’язані одна з одним та використовуються в цілому разом. Предмети із однієї серії не можуть вважатись групою предметів (наприклад 5 шт. ліжок).

28. Із чого складається кухонна мебель?

Складається тільки виключно із частин меблів для кухні та не включає в себе кухонні прилади, такі як: поверхня для варіння, шафа для запікання, витяжка, посудомийка та ін.

29. Чи можна згрупувати серванти?

Ні, це вважається кожна однією одиницею.

30. Чи фінансується придбання ТВ пристрою?

Фінансова допомога не може бути використана на придбання розважального обладнання, яке може бути використано для власних цілей. Отже, заявку на придбання телевізора не можна подавати.

31. При інвестуванні ванна, душова кабіна, раковина чи входять до дизайну ванної кімнати? Щодо якої категорії можна віднести ці елементи?

Вище перелічені засоби можуть бути віднесені до В категорії тендеру разом з їх монтажем.

32. Чи дозволяється в рамках інвестиції побудова басейну та душових кабінок?

Дана інвестиція не підлягає фінансуванню, вважається предметом розкоші, можуть бути використані для власних цілей.

33. Чи можна подати заявку на мощення двору, створення дитячого ігрового майданчика, створення вуличної огорожі/огородження території гостьового будинку?

Вказані вище не можуть становити предмет фінансування, оскільки така інвестиція в першу чергу не впливає на збільшення потенціалу та розширення інфраструктури гостьового будинку.

34. Чи можна подати заявку на придбання кондиціонера?

Так, В. категорії по Туризму, оскільки це вважається інвестицією.

35. Чи можна подати заявку на фінансування ремонт допоміжних приміщень (мова йде про допоміжні приміщення будинку кваліфікованого як гостьовий будинок)!?

Є можливість подати заявку на фінансування для проведення ремонту, покращення обладнання вже існуючих приміщень, які використовуються для прийому гостей у будинках, які кваліфіковані як гостьові будинки, однак на ремонт допоміжних приміщень, ні.

36. У випадку інвестиції: необхідно подати 3 порівняльних плани будівельних/ремонтних робіт та перелік матеріальних витрат, рахунки, видані офіційними українськими чи угорськими підрядними організаціями та їх точні переклади на угорську мову. Чи можна подати звичайну цінову пропозицію?

У випадку інвестицій в галузі Туризму є обов’язковим подання 3 порівняльних плани будівельних/ремонтних робіт, перелік матеріальних витрат та рахунки, які мають бути видані офіційними українськими чи угорськими підрядними організаціями. Детальний кошторис повинен містити кількість матеріалів, які будуть використані, а також вартість робіт. Звичайна цінова пропозиція не підходить.

37. У випадку інвестиції приймаються тільки договори оренди завірені нотаріально?

Якщо будинок кваліфікований як гостьовий і не являється особистою власністю заявника обов’язково необхідно надати нотаріально посвідчений та зареєстрований договір оренди. Під час подачі самої заявки достатньо мати один примірник попереднього договору оренди, посвідчений нотаріусом. Якщо заявник виграє тендер при укладенні договору про фінансування необхідно пред’явити оригінал посвідченого нотаріусом та зареєстрованого договору оренди.

38. У випадку придбання активів, засобів, чи достатньо договору укладеного між двома сторонами відповідно діючого законодавства, якщо термін оренди не більше 3 років?

У випадку придбання активів, засобів, необхідно пред’явити договір оренди, укладений відповідно норм діючого законодавства.

39. Чи можна подавати заявку на сонячні батареї, системи сонячних батарей?

Так, в рамках категорії В.